B82498F3330J001
Mfr.Part #
B82498F3330J001
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 33NH 600MA 110MOHM SMD
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Q @ Freq :
65 @ 500MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SIMID
Current Rating (Amps) :
600mA
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.091Lx0.067W 2.30mmx1.70mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Inductance :
33nH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
B82498F3330J001
EPCOS (TDK) B82498F3330J001
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD