B82477P4104M000
Mfr.Part #
B82477P4104M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 1.87A 138MOHM SM
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation :
1.95A
Package / Case :
Nonstandard
Series :
B82477P4
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
138mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
100μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
1.87A
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
B82477P4104M000
EPCOS (TDK) B82477P4104M000
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD