B82469G1153M
Mfr.Part #
B82469G1153M
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 15UH 600MA 370MOHM SMD
Fixed Inductors
Lead Free :
Lead Free
DC Resistance (DCR) - Parallel :
370mOhm
Tolerance :
20%
Current - Saturation :
590mA
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
1.1938mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Composition :
Shielded
JESD-609 Code :
e3
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Length :
3.81mm
Rated Current-Max :
0.6A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Inductance-Nom (L) :
15 µH
Operating Temperature (Max) :
125°C
Width :
3.6068mm
Current Rating :
600mA
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance :
15 µH
Datasheets
B82469G1153M
B82469G1153M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD