B82464P4103M000
Mfr.Part #
B82464P4103M000
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 10UH 3.4A 30 MOHM SMD
Fixed Inductors
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
10μH
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.409Lx0.409W 10.40mmx10.40mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Saturation :
3.5A
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
3.4A
Series :
B82464P4
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Published :
Datasheets
B82464P4103M000
EPCOS (TDK) B82464P4103M000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD