B82464A4682M000
Mfr.Part #
B82464A4682M000
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 6.8UH 3.5A 27 MOHM SMD
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
B82464A4
DC Resistance (DCR) :
27mOhm Max
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Frequency - Self Resonant :
100kHz
Current Rating (Amps) :
3.5A
Inductance :
6.8μH
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation :
4.7A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.409Lx0.409W 10.40mmx10.40mm
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Datasheets
B82464A4682M000
EPCOS (TDK) B82464A4682M000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD