B82432C1683J000
Mfr.Part #
B82432C1683J000
Description
FIXED IND 68UH 190MA 2.8 OHM SMD
Fixed Inductors
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Number of Functions :
1
Package / Case :
Reference Standard :
AEC-Q200
Operating Temperature (Min) :
-55°C
DC Resistance (DCR) - Parallel :
320mOhm
Military Standard :
Not
DC Current :
190mA
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
5%
Construction :
Flame Retardant
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Packing Method :
TR, 13 INCH
Number of Terminations :
2
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Silver (Ag) barrier
Shielding :
No
Terminal Shape :
J BEND
Inductance :
68 µH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Current Rating :
190mA
Special Feature :
Q MEASURED AT 2.52MHZ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature (Max) :
150°C
Inductance-Nom (L) :
68 µH
Rated Current-Max :
0.19A
Length :
4.7mm
Surface Mount :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Depth :
3.4mm
Datasheets
B82432C1683J000
EPCOS (TDK) B82432C1683J000
B82432C1683J000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD