B82432C1474K000
Mfr.Part #
B82432C1474K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470UH 75MA 17.5OHM SMD
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
17.5Ohm Max
Series :
SIMID
Ratings :
AEC-Q200
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
30 @ 796kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
4MHz
Inductance :
470μH
Current Rating (Amps) :
75mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
1812 (4532 Metric)
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Type :
Wirewound
Datasheets
B82432C1474K000
EPCOS (TDK) B82432C1474K000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD