B82432A1332J000
Mfr.Part #
B82432A1332J000
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 425MA 550MOHM SM
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Current Rating (Amps) :
425mA
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Inductance :
3.3μH
Type :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Series :
SIMID
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Frequency - Self Resonant :
155MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
B82432A1332J000
EPCOS (TDK) B82432A1332J000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD