B82432A1154K000
Mfr.Part #
B82432A1154K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 130MA 6.1OHM SMD
Fixed Inductors
Supplier Device Package :
1812 (4532 Metric)
Material - Core :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Series :
SIMID
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 1 month ago)
DC Resistance (DCR) :
6.1Ohm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
5.5MHz
Current Rating :
130mA
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
3.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
150μH
Length :
4.8mm
Current Rating (Amps) :
130mA
DC Current :
130mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Military Standard :
Not
Test Frequency :
100kHz
Q @ Freq :
35 @ 796kHz
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
B82432A1154K000
EPCOS (TDK) B82432A1154K000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD