B82422H1223K000
Mfr.Part #
B82422H1223K000
Description
FIXED IND 22UH 330MA 1 OHM SMD
Stock
1
In Stock :
1
Tolerance :
10%
Number of Functions :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Case Code (Imperial) :
1210
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Q Factor :
12
Number of Pins :
2
Quality Factor-Min (at L-nom) :
12
Inductance :
22 µH
Lead Free :
Lead Free
Length :
3.4mm
Inductance Tolerance :
10%
Resistance :
1Ohm
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
J BEND
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Inductance-Nom (L) :
22 µH
Construction :
RECTANGULAR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shielding :
Unshielded
HTS Code :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Test Frequency :
2.52MHz
DC Resistance (DCR) - Parallel :
1Ohm
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Cut Tape
Operating Temperature (Max) :
150°C
Military Standard :
Not
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
330mA
Pbfree Code :
yes
DC Current :
330mA
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
DC-DC Converter
Terminal Placement :
DUAL ENDED
ECCN Code :
EAR99
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Frequency - Self Resonant :
21MHz
Depth :
2.7mm
JESD-609 Code :
e1
Case Code (Metric) :
3225
Max DC Current :
330mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
B82422H1223K000
EPCOS (TDK) B82422H1223K000
B82422H1223K000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD