B82422A3470K100
Mfr.Part #
B82422A3470K100
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47NH 510MA 190MOHM SMD
Fixed Inductors
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
1.35GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
510mA
Q @ Freq :
26 @ 50MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Inductance :
47nH
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
10MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Series :
SIMID
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Ceramic
Datasheets
B82422A3470K100
EPCOS (TDK) B82422A3470K100
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD