B82422A3180K100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82422A3180K100
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
FIXED IND 18NH 640MA 120MOHM SMD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Case Code (Metric) :
Q Factor :
30
Test Frequency :
10MHz
Construction :
RECTANGULAR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Tolerance :
10%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Special Feature :
Q IS MEASURED AT: 100 MHZ
Radiation Hardening :
No
Shielding :
Unshielded
ECCN Code :
EAR99
Height :
1.9812mm
Weight :
50.008559mg
Reference Standard :
AEC-Q200
Inductance-Nom (L) :
0.018 µH
DC Current :
640mA
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
2.8mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Inductance :
18 nH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) - Parallel :
120mOhm
Lead Free :
Lead Free
Material - Core :
Ceramic
JESD-609 Code :
e4
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Length :
3.2004mm
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
J BEND
Military Standard :
Not
Max DC Current :
640mA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Number of Terminations :
2
Width :
2.4892mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Current Rating :
640mA
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
B82422A3180K100
EPCOS (TDK) B82422A3180K100
B82422A3180K100 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD