B82422A1823J100
Mfr.Part #
B82422A1823J100
Description
FIXED IND 82UH 70MA 10 OHM SMD
Fixed Inductors
Inductance-Nom (L) :
82 µH
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Construction :
RECTANGULAR
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
82 µH
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Height :
2.1mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
27
Shielding :
Unshielded
Terminal Shape :
J BEND
Tolerance :
5%
Package / Case :
Pbfree Code :
yes
Current Rating :
70mA
Depth :
2.8mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
DC Resistance (DCR) - Parallel :
10Ohm
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Packaging :
Tape and Reel
Number of Functions :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
2.4892mm
Military Standard :
Not
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Length :
3.2004mm
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
DC Current :
70mA
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Material - Core :
Ferrite
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Composition :
Wirewound
Test Frequency :
2.52MHz
Max DC Current :
70mA
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e1
Datasheets
B82422A1823J100
EPCOS (TDK) B82422A1823J100
B82422A1823J100 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD