B82144F1473J000
Mfr.Part #
B82144F1473J000
Description
FIXED IND 47UH 900MA 410 MOHM TH
Inductance :
47μH
Series :
LBC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
40 @ 2.52MHz
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
410mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.256Diax0.362L 6.50mmx9.20mm
Material - Core :
Ferrite
Current Rating (Amps) :
900mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
7MHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
B82144F1473J000
EPCOS (TDK) B82144F1473J000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD