B82144B2102K000
Mfr.Part #
B82144B2102K000
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Description
FIXED IND 1UH 4.45A 43 MOHM TH
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
4.45A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation :
7.7A
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
DC Resistance (DCR) :
43mOhm Max
Inductance :
1μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
200MHz
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
B82144B2102K000
EPCOS (TDK) B82144B2102K000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD