B82141A1274J000
Mfr.Part #
B82141A1274J000
Description
FIXED IND 270UH 115MA 7.8 OHM TH
Series :
SBC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Inductance :
270μH
Published :
Current Rating (Amps) :
115mA
DC Resistance (DCR) :
7.8Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
3.2MHz
Size / Dimension :
0.118Diax0.268L 3.00mmx6.80mm
Q @ Freq :
60 @ 796kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
B82141A1274J000
EPCOS (TDK) B82141A1274J000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD