B82131A5701M9
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82131A5701M9
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Current Rating (Amps) :
700 mA
Frequency - Self Resonant :
53MHz
Shielding :
Unshielded
Type :
Drum Core, Wirewound
Package :
Bulk
Inductance :
14 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
Tolerance :
±20%
Ratings :
Material - Core :
Iron
Mounting Type :
Through Hole
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.197 Dia x 0.591 L (5.00mm x 15.00mm)
DC Resistance (DCR) :
760mOhm
Product Status :
Obsolete
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
Series :
B82131
Package / Case :
Q @ Freq :
Datasheets
B82131A5701M9
B82131A5701M9 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from TDK-Epcos stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD