B72590D0700B060
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B72590D0700B060
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR CDS2C70GTB
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Maximum DC Volts :
70 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Product Status :
Obsolete
Number of Circuits :
1
Package :
Box
Energy :
Varistor Voltage (Min) :
100 V
Series :
Features :
Current - Surge :
1 A