B72587J3200K037
Mfr.Part #
B72587J3200K037
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 33V 800A RADIAL
Product Category :
Mounting Type :
Through Hole
Series :
SHCV
Number of Circuits :
1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Clamping :
58V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated AC :
20V