B72530T1170K62
Mfr.Part #
B72530T1170K62
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 27V 400A 1210
Product Category :
Maximum DC Volts :
22V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Energy :
1.7J
Number of Circuits :
1
Maximum AC Volts :
17V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Varistor Voltage (Max) :
29.7V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance @ Frequency :
1800pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
24.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
27V
Current - Surge :
400A