B72214S1140K531
Mfr.Part #
B72214S1140K531
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 22V 1KA DISC 14MM
Package / Case :
Disc 14mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Min) :
19.8V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
4.0J
Current - Surge :
1kA
Capacitance @ Frequency :
10pF @ 1kHz
Maximum DC Volts :
16V
Series :
Standard
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Maximum AC Volts :
14V
Varistor Voltage (Typ) :
22V
Varistor Voltage (Max) :
24.2V
Datasheets
B72214S1140K531
Introducing EPCOS (TDK) B72214S1140K531 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, B72214S1140K531 pinout, B72214S1140K531 datasheet PDF, B72214S1140K531 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72214S1140K531 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.