B72210S2551K502
Mfr.Part #
B72210S2551K502
Package / Case
Disc 10mm
Description
10MM, 550VAC, 10%, ADVANCED
Stock
250
In Stock :
250
Product Category :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Surge :
3.5kA
Varistor Voltage (Typ) :
910V
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Maximum DC Volts :
745V
Maximum AC Volts :
550V
Varistor Voltage (Max) :
1.001kV
Package / Case :
Disc 10mm
Capacitance @ Frequency :
120pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
819V
Series :
AdvanceD
Energy :
90J
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
B72210S2551K502
Introducing EPCOS (TDK) B72210S2551K502 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, B72210S2551K502 pinout, B72210S2551K502 datasheet PDF, B72210S2551K502 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72210S2551K502 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.