B72207S0321K361
Mfr.Part #
B72207S0321K361
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Disc 7mm
Datasheet
Download
Description
7MM, 320VAC, 10%, STANDARD
Product Category :
Energy :
25J
Current - Surge :
1.2kA
Varistor Voltage (Min) :
459V
Capacitance @ Frequency :
90pF @ 1kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Disc 7mm
Number of Circuits :
1
Series :
Standard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Max) :
561V
Maximum AC Volts :
320V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Maximum DC Volts :
420V
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
B72207S0321K361
Introducing EPCOS (TDK) B72207S0321K361 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Mounting Type:Through Hole, B72207S0321K361 pinout, B72207S0321K361 datasheet PDF, B72207S0321K361 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72207S0321K361 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.