B43584E2478M000
Mfr.Part #
B43584E2478M000
Description
CAP ALUM 4700UF 20% 200V SCREW
Stock
141
In Stock :
141
Lead Pitch :
22.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
29mOhm
Max Operating Temperature :
85°C
Leakage Current :
2.392849mA
Tolerance :
20%
Life (Hours) :
15000 hours
Test Frequency :
100Hz
Ripple Current :
10.1A
Diameter :
51.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Min Operating Temperature :
-25°C
Capacitance :
4.7mF
Length :
105.7mm
Datasheets
B43584E2478M000
EPCOS (TDK) B43584E2478M000
4.7mF Capacitor 20% 10.1A 22.2mm Aluminum