B43509A9826M000
Mfr.Part #
B43509A9826M000
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP
Aluminum Electrolytic Capacitors
Factory Lead Time :
36 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
960mOhm @ 100Hz
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ Low Frequency :
580mA @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
1.260 32.00mm
Capacitance :
82µF
Series :
B43509
Voltage - Rated :
400V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Datasheets
B43509A9826M000
EPCOS (TDK) B43509A9826M000
B43509 82μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In