B43505A9107M82
Mfr.Part #
B43505A9107M82
Description
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Tolerance :
±20%
Capacitance :
100μF
Lead Pitch :
10.0076mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current :
700mA
Height Seated (Max) :
1.268 32.20mm
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Diameter :
25mm
Voltage - Rated :
400V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
880mOhm @ 100Hz
Height :
30mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Impedance :
1.09Ohm
Ripple Current @ Low Frequency :
700mA @ 100Hz
Datasheets
B43505A9107M82
EPCOS (TDK) B43505A9107M82
B43505 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 700mA 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In