B43305A9686M000
Mfr.Part #
B43305A9686M000
Package / Case
B
Description
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP
Height :
25mm
Leakage Current :
0.38534mA
Test Frequency :
100Hz
ECCN Code :
EAR99
Ripple Current :
650mA
Life (Hours) :
2000 hours
Voltage - Rated DC :
400V
Lead Diameter :
800 µm
Tan Delta :
0.2
Mount :
Through Hole
REACH SVHC :
No SVHC
Dissipation Factor :
0.2 %
Pbfree Code :
yes
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage :
400V
Lead Pitch :
10mm
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Number of Pins :
2
Termination :
Snap in
Number of Terminations :
2
Capacitance :
68µF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Polarity :
POLARIZED
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.99Ohm
Type :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
B
Diameter :
22mm
Tolerance :
20%
Max Operating Temperature :
85°C
Contact Plating :
Tin
Length :
25mm
Datasheets
B43305A9686M000
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors EPCOS (TDK) B43305A9686M000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:400V, Number of Pins:2, Number of Terminations:2, Type:GENERAL PURPOSE, Package / Case:B, B43305A9686M000 pinout, B43305A9686M000 datasheet PDF, B43305A9686M000 amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors EPCOS (TDK) B43305A9686M000 ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EPCOS (TDK) B43305A9686M000
68μF Capacitor 20% Bulk 650mA 10mm B