B32758G7456K000
Mfr.Part #
B32758G7456K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 45UF 10% 550VDC RADIAL
Film Capacitors
Series :
B32758
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2MOhm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
275V
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264Lx1.496W 57.50mmx38.00mm
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Capacitance :
45μF
Height Seated (Max) :
2.264 57.50mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated DC :
550V