B32756G7226J000
Mfr.Part #
B32756G7226J000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 22UF 5% 550VDC RADIAL
Film Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
550V
Voltage - Rated AC :
275V
Series :
B32756
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Size / Dimension :
1.654Lx1.299W 42.00mmx33.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
22µF
Height Seated (Max) :
1.890 48.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Packaging :
Bulk
Termination :
PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.3MOhm