B32754CB32754C3255K000
Mfr.Part #
B32754CB32754C3255K000
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 2.5UF 10% RADIAL
Lead Spacing :
1.083 (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Capacitance :
2.5 μF
Termination :
PC Pins
Size / Dimension :
1.240 L x 0.630 W (31.50mm x 16.00mm)
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Features :
Package :
Bulk
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11.7 mOhms
Voltage Rating - AC :
310V
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Series :
B3275* - MKP AC-Filter
Applications :
GENERAL PURPOSE
Ratings :
Height - Seated (Max) :
1.260 (32.00mm)