B1931NB--20C007614U1930
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B1931NB--20C007614U1930
Manufacturer
Harvatek Corporation
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
LED BLUE CLEAR 1608 SMD
Manufacturer :
Harvatek Corporation
Product Category :
Features :
Viewing Angle :
Color :
Blue
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Current - Test :
20mA
Series :
B1931NB--20
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V
Supplier Device Package :
SMD
Wavelength - Peak :
468nm
Lens Transparency :
Clear
Lens Size :
1.00mm x 0.80mm
Lens Color :
Colorless
Height (Max) :
0.40mm
Size / Dimension :
1.60mm L x 0.80mm W