AY2103M61Y5VS63L0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AY2103M61Y5VS63L0
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5V RAD
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
10000pF
Height Seated (Max) :
0.728 18.50mm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.610Dia 15.50mm
Ratings :
AEC-Q200, X1, Y2
Temperature Coefficient :
Y5V F
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
440VAC
Applications :
Safety, Automotive
Series :
AY2
Feature :
Flame Retardant
Package / Case :
Radial, Disc
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
AY2103M61Y5VS63L0
AY2 10000pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.610Dia 15.50mm -55°C~125°C Flame Retardant Through Hole Radial, Disc