AX7PBF4-77.7600
Mfr.Part #
AX7PBF4-77.7600
Description
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVPECL
Surface Mount
Load Capacitance :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Series :
ClearClock™ AX7
Height :
1.8 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Compliant
Product Type :
Standard Oscillators
Brand :
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
7 mm
Current - Supply (Max) :
94mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
RoHS :
Details
Factory Lead Time :
19 Weeks
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Status :
Active
Output Format :
Tape and Reel (TR)
Tradename :
ClearClock
Subcategory :
Oscillators
Frequency :
77.76MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Width :
5 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA