AX7PBF4-360.0000C
Mfr.Part #
AX7PBF4-360.0000C
Description
XTAL OSC XO 360.0000MHZ LVPECL
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Strip
Rise Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
94mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency :
360MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
360MHz
Supply Voltage :
2.5V
Fall Time-Max :
0.35ns
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
2.5V