AX7PBF4-156.2500T
Mfr.Part #
AX7PBF4-156.2500T
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Ratings :
Fall Time-Max :
0.35 ns
Series :
ClearClock™ AX7
Factory Lead Time :
19 Weeks
Width :
5 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Subcategory :
Oscillators
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Output Load :
50 OHM
Product Type :
Standard Oscillators
Length :
7 mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Type :
Output Format :
LVPECL
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Brand :
Oscillator Type :
LVPECL
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminals :
8
Type :
XO (Standard)
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Output :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Tradename :
ClearClock
Frequency :
156.25MHz
Height :
1.8 mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Rise Time-Max :
0.35 ns
Enable/Disable
Symmetry-Max :
55/45 %
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
94mA
Voltage - Supply :
2.5V