AX7PBF4-148.5000
Mfr.Part #
AX7PBF4-148.5000
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Mounting Type :
Surface Mount
Tradename :
ClearClock
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7 mm
Width :
5 mm
Output Format :
LVPECL
Height :
1.8 mm
Product Status :
Active
Product Type :
Standard Oscillators
Brand :
Frequency Stability :
±25ppm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
2.5V
RoHS :
Details
Ratings :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
94mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency :
148.5MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)