AX7PBF3-960.0000T
Mfr.Part #
AX7PBF3-960.0000T
Description
XTAL OSC XO 960.0000MHZ LVPECL
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Output :
LVPECL
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Length :
7 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Ratings :
Width :
5 mm
Current - Supply (Max) :
94mA
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Type :
Standard Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Frequency Stability :
±25ppm
Type :
XO (Standard)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
1.8 mm
Subcategory :
Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
960MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.5V