AX7PBF2-960.0000
Mfr.Part #
AX7PBF2-960.0000
Description
XTAL OSC XO 960.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Tradename :
ClearClock
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Type :
Standard Oscillators
RoHS :
Details
Voltage - Supply :
2.5V
Enable/Disable
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Load Capacitance :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
LVPECL
Height :
1.8 mm
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Subcategory :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Brand :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
94mA
Width :
5 mm
Frequency :
960MHz
Output Format :
LVPECL
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
7 mm
Frequency Stability :
±25ppm