AX7PBF2-515.0000
Mfr.Part #
AX7PBF2-515.0000
Description
XTAL OSC XO 515.0000MHZ LVPECL
RoHS Compliant
Height :
1.8 mm
Ratings :
Frequency Stability :
±25ppm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Product Type :
Standard Oscillators
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Tradename :
ClearClock
Brand :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Output Format :
LVPECL
Current - Supply (Max) :
94mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Product Status :
Active
LVPECL
Length :
7 mm
Voltage - Supply :
2.5V
Subcategory :
Oscillators
Width :
5 mm
RoHS :
Details
Load Capacitance :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
515MHz