AX7PBF2-466.5600
Mfr.Part #
AX7PBF2-466.5600
Description
XTAL OSC XO 466.5600MHZ LVPECL
Oscillators
Rise Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Max) :
94mA
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Voltage - Supply :
2.5V
Surface Mount :
yes
Abracon Corporation
Operating Frequency :
466.56MHz
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Absolute Pull Range (APR) :
Fall Time-Max :
0.35ns
Ratings :
Output Load :
50 OHM
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Strip
Frequency :
466.56MHz
Base Resonator :
Crystal
Oscillator Type :
LVPECL
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Supply Voltage :
2.5V
Package :
Strip
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Symmetry-Max :
55/45%
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm