AX7PBF2-368.6400
Mfr.Part #
AX7PBF2-368.6400
Description
XTAL OSC XO 368.6400MHZ LVPECL
Frequency :
368.64MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Frequency :
368.64MHz
Ratings :
Packaging :
Strip
8-SMD, No Lead
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency Stability :
±25ppm
Abracon Corporation
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Fall Time-Max :
0.35ns
Oscillator Type :
LVPECL
Package :
Strip
Rise Time-Max :
0.35ns
Supply Voltage :
2.5V
Output Load :
50 OHM
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Mounting Type :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Compliant
Series :
ClearClock™ AX7
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
94mA