AX7PBF2-153.6000
Mfr.Part #
AX7PBF2-153.6000
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVPECL
Oscillators
Height :
1.8 mm
Product Type :
Standard Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Status :
Active
8-SMD, No Lead
Output Format :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Tradename :
ClearClock
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Length :
7 mm
Function :
Enable/Disable
Subcategory :
Oscillators
Width :
5 mm
Frequency :
153.6MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Crystal
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
94mA