AX7PBF1-662.0000
Mfr.Part #
AX7PBF1-662.0000
Description
XTAL OSC XO 662.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Load Capacitance :
Length :
7 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Function :
Enable/Disable
Series :
ClearClock™ AX7
Height :
1.8 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Frequency :
662MHz
Tradename :
ClearClock
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.5V
Width :
5 mm
Current - Supply (Max) :
94mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Subcategory :
Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm