AX7PBF1-540.8000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7PBF1-540.8000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 540.8000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Type :
XO (Standard)
Tradename :
ClearClock
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Length :
7 mm
Function :
Enable/Disable
Subcategory :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Type :
Standard Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Ratings :
Brand :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Width :
5 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Details
Frequency :
540.8MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Output Format :
LVPECL
Load Capacitance :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
LVPECL
Series :
ClearClock™ AX7
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
94mA
Height :
1.8 mm