AX7PBF1-166.6667T
Mfr.Part #
AX7PBF1-166.6667T
Description
XTAL OSC XO 166.6667MHZ LVPECL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Length :
7 mm
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Load Capacitance :
Frequency :
166.6667MHz
Current - Supply (Max) :
94mA
Product Type :
Standard Oscillators
Output Format :
LVPECL
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height :
1.8 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
8-SMD, No Lead
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Width :
5 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA