AX7PBF1-1252.5000T
Mfr.Part #
AX7PBF1-1252.5000T
Description
XTAL OSC XO 1.2525GHZ LVPECL SMD
Oscillators
Ratings :
Output :
LVPECL
Series :
ClearClock™ AX7
XO (Standard)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
7 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
5 mm
Height :
1.8 mm
Output Format :
Active
Load Capacitance :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency :
1.2525GHz
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Tradename :
ClearClock
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Current - Supply (Max) :
94mA
Subcategory :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm