AX7PBF1-122.8800T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7PBF1-122.8800T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 122.8800MHZ LVPECL
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Ratings :
RoHS :
Details
Product Type :
Standard Oscillators
Tradename :
ClearClock
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Output Format :
LVPECL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Width :
5 mm
Height :
1.8 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Output :
LVPECL
Brand :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Current - Supply (Max) :
94mA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Length :
7 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
122.88MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Type :
XO (Standard)
Termination Style :
SMD/SMT
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA