AX7PAF1-737.2800T
Mfr.Part #
AX7PAF1-737.2800T
Description
XTAL OSC XO 737.2800MHZ LVPECL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Type :
Standard Oscillators
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
737.28MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
94mA
Termination Style :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Width :
5 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Output Format :
LVPECL
Height :
1.8 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
3.3V
Ratings :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Load Capacitance :
Output :
LVPECL
Length :
7 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA