AX7PAF1-657.4219
Mfr.Part #
AX7PAF1-657.4219
Description
XTAL OSC XO 657.4219MHZ LVPECL
Oscillators
Output Load :
50 OHM
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
ClearClock™ AX7
Operating Frequency :
657.4219MHz
Package :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Surface Mount :
yes
Abracon Corporation
Packaging :
Strip
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Output :
LVPECL
Oscillator Type :
LVPECL
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Reach Compliance Code :
Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Fall Time-Max :
0.35ns
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency :
657.4219MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
94mA
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Mounting Feature :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm