AX7PAF1-307.6955C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7PAF1-307.6955C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 307.6955MHZ LVPECL
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Series :
ClearClock™ AX7
Oscillator Type :
LVPECL
Package :
Strip
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Output Load :
50 OHM
Abracon Corporation
Current - Supply (Max) :
94mA
Ratings :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Fall Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Packaging :
Strip
Mounting Feature :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±25ppm
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
0.35ns
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Output :
LVPECL
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Type :
XO (Standard)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
307.6955MHz
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
307.6955MHz